خوش آمدید             * قابل توجه اولیاء کودکان ناشنوا  * درمان ناشنوایی ، باکاشت حلزون شنوایی امکان پذیر است .                         حمایت مالی و کمک شما به پیشبرد اهداف آموزشی و توانبخشی ما در مجتمع سرعت و قوت خواهد بخشید .                    

 
 
نظر سنجی

نظرتان درباره سایت ما چیست ؟
عالی - 45.1%
متوسط - 20.1%
ضعیف - 29.9%

تعداد کل رای ها: 224
 
آمار بازدید کنندگان

امروز37
پربازدييدترين روز55
این ماه87
کل بازدیدها139744
 
 
 درمورد مجتمع بیشتر بدانیم

مجتمع آموزشی استثنایی مردانی آذری در زمینی به مساحت حدودا" 12 هزار متر مربع مربع در 3 واحد آموزشی مستقل و یک واحد خوابگاه شبانه روزی 180 نفری به همت و هزینه چندین میلیارد تومانی برادران مردانی آذری احداث و درسال 1381 به آموزش و پرورش استثنایی اهداء گردیده است

alt

این مجتمع ویژه از سه واحد ساختمانی مجزا برای مقاطع تحصیلی مختلف و با امکانات رفاهی شبانه روزی ، خانه های سرایداری ، فضای سبز و پارک بازی و پارکینگ تشکیل کـه مختصرا" کاربـرد هـریک از واحدهای آموزشی و مـکان های رفـاهی بـدین شرح می باشد:

1- پیش دبستانی ، دبستان بشماره شناسایی  136830:

این مقطع برای تحصیل دانش آموزان کم شنوا و ناشنوا از سن کمتر از یک سالگی به بعد در نظر گرفته شد . و زیر نظر مربیان مجرب و دلسوز و کارشناسان شنوایی شناسی و آسیب شناس گفتار و زبان با همراه والدین کودکان اداره میگردد و گروههای مخاطب از خدمات آموزشی ، پرورشی ، توانبخشی و خدمات رفاهی و تجهیزات آموزشی از جمله سرویس ایاب و ذهاب بصورت رایگان سیستم های F.m  ( L.P  )که در کلاس های درسی و ... بهره مند میگردند . علاوه بر خدمات بالینی فوق امکانات ، تجهیزات و ابزار ویژه مربوط به خدمات توانبخشی توسط كارشناسان شنوايي شناسي ، گفتار درماني ، روانشناس و سرپرست آموزشي و ... در اتاقهاي مستقل و به صورت كلينيكي جهت ارائه خدمات بهينه زير نظر سازمان مربوطه انجام مي گيرد .

 2- واحد آموزشی پسرانه  کم توان ذهنی:

در این مقطع نزدیک به 100 دانش آموز پسر کم توان ذهنی مشغول تحصیل می باشند كه علاوه بر آموزش دروس اختصاصي ، ساعت های زیادی برای کارهای عملی از قبیل کـار با رایـانه ، صنایع دسـتی و... جـهت افزایش مـهارت های عـملی این قبیل دانش آموزان  در نظر گرفته شده و مربیان متخصص و کارشناس در مسائل دانش آموزان کم توان ذهنی مطابق با مصوبات برنامه ریزی درسی وزارت متبوع به امر تعلیم و تربیت این دانش آموزان می پردازند نظر بر اینکه دانش آموزان این مقطع به لحاظ اینکه در سن بلوغ بوده و در آستانه گذر به مراتب بالاتری از زندگی می باشند مواجه با مسائلي هستند بنابراین نقش مشاورین و مربیان در تربیت آنها و آموزش نیازهای روز جهت خود کفایی آنان بسیار حیاتی و مهم بنظر می رسد . 

 3- راهنمایی و هنرستان كار دانش  پسرانه:

این مقطع در يك نوبت صبح جهت تحصیل دانش آموزان و هنرجویان ناشنوا  در نظر گرفته شده و مجهز به کارگاه های مدرن جوشکاری ، صنایع چوب ، کامپیوتر و کلاسهای مختلف می باشد دانش آموزان این مقطع تحت تعلیم مربیان کارآزموده و مجرب علاوه بر یادگیری دروس کلاسیک و فنی در کارگاه های آن به مهارت آموزی فنی و حرفه ای مشغول هستند ومهمترین اهداف این واحد آموزشی تلفیق معکوس دانش آموزان عادی در مدارس استثنایی است و مهمترین هدفی که در این شیوه دنبال می شود توانبخشی مبتنی برجامعه به صورت غیر مستقیم بوده و تحقیقات به عمل آمده و تجارب چندین سال گذشته نیز این شیوه را تایید کرده است .

 4- واحد رفاهی مستقل خوابگاه شبانه روزی :

خوابگاه شبانه روزی مجتمع در دوطبقه و مجهز به اطاق های چند تخته ، حمام ، سرویس های کامل بهداشتی و رفاهی بوده و دارای اطاقهاي مطالعه ، کامپیوتر ، غذاخوری ، آشپزخانه ، رختشویی مدرن ، نمازخانه مجهز به کتابخانه و تلویزیون که پاسخگوی تمامی نیازهای روزانه بیتوته کنندگان می باشد . بیش از یکصد وبیست نفر دانش آموزان این مجتمع که عمدتا" از روستاها و شهرهای این استان و سایر استان های کشور از جمله استان های آذربایجانغربی ، اردبیل ، قزوین ، کردستان و ... جذب شده بصورت شبانه روزی از امکانات رفاهی آن بصورت رایگان بهره مند میگردند

 

 
 

Copyright © 2009-2011 Mardani Azari Exceptional Training Complex All Rights Reserved                   Design & Support by NegarAndishan