خوش آمدید             * قابل توجه اولیاء کودکان ناشنوا  * درمان ناشنوایی ، باکاشت حلزون شنوایی امکان پذیر است .                         حمایت مالی و کمک شما به پیشبرد اهداف آموزشی و توانبخشی ما در مجتمع سرعت و قوت خواهد بخشید .                    

 
 
نظر سنجی

نظرتان درباره سایت ما چیست ؟
 
آمار بازدید کنندگان

امروز5
پربازدييدترين روز40
این ماه87
کل بازدیدها102128
 
 
 درمورد مجتمع بیشتر بدانیم

مجتمع آموزشی استثنایی مردانی آذری در زمینی به مساحت حدودا" 12 هزار متر مربع مربع در 3 واحد آموزشی مستقل و یک واحد خوابگاه شبانه روزی 180 نفری به همت و هزینه چندین میلیارد تومانی برادران مردانی آذری احداث و درسال 1381 به آموزش و پرورش استثنایی اهداء گردیده است

alt

این مجتمع ویژه از سه واحد ساختمانی مجزا برای مقاطع تحصیلی مختلف و با امکانات رفاهی شبانه روزی ، خانه های سرایداری ، فضای سبز و پارک بازی و پارکینگ تشکیل کـه مختصرا" کاربـرد هـریک از واحدهای آموزشی و مـکان های رفـاهی بـدین شرح می باشد:

1- پیش دبستانی ، دبستان بشماره شناسایی  136830:

این مقطع برای تحصیل دانش آموزان کم شنوا و ناشنوا از سن کمتر از یک سالگی به بعد در نظر گرفته شد . و زیر نظر مربیان مجرب و دلسوز و کارشناسان شنوایی شناسی و آسیب شناس گفتار و زبان با همراه والدین کودکان اداره میگردد و گروههای مخاطب از خدمات آموزشی ، پرورشی ، توانبخشی و خدمات رفاهی و تجهیزات آموزشی از جمله سرویس ایاب و ذهاب بصورت رایگان سیستم های F.m  ( L.P  )که در کلاس های درسی و ... بهره مند میگردند . علاوه بر خدمات بالینی فوق امکانات ، تجهیزات و ابزار ویژه مربوط به خدمات توانبخشی توسط كارشناسان شنوايي شناسي ، گفتار درماني ، روانشناس و سرپرست آموزشي و ... در اتاقهاي مستقل و به صورت كلينيكي جهت ارائه خدمات بهينه زير نظر سازمان مربوطه انجام مي گيرد .

 2- واحد آموزشی پسرانه  کم توان ذهنی:

در این مقطع نزدیک به 100 دانش آموز پسر کم توان ذهنی مشغول تحصیل می باشند كه علاوه بر آموزش دروس اختصاصي ، ساعت های زیادی برای کارهای عملی از قبیل کـار با رایـانه ، صنایع دسـتی و... جـهت افزایش مـهارت های عـملی این قبیل دانش آموزان  در نظر گرفته شده و مربیان متخصص و کارشناس در مسائل دانش آموزان کم توان ذهنی مطابق با مصوبات برنامه ریزی درسی وزارت متبوع به امر تعلیم و تربیت این دانش آموزان می پردازند نظر بر اینکه دانش آموزان این مقطع به لحاظ اینکه در سن بلوغ بوده و در آستانه گذر به مراتب بالاتری از زندگی می باشند مواجه با مسائلي هستند بنابراین نقش مشاورین و مربیان در تربیت آنها و آموزش نیازهای روز جهت خود کفایی آنان بسیار حیاتی و مهم بنظر می رسد . 

 3- راهنمایی و هنرستان كار دانش  پسرانه:

این مقطع در يك نوبت صبح جهت تحصیل دانش آموزان و هنرجویان ناشنوا  در نظر گرفته شده و مجهز به کارگاه های مدرن جوشکاری ، صنایع چوب ، کامپیوتر و کلاسهای مختلف می باشد دانش آموزان این مقطع تحت تعلیم مربیان کارآزموده و مجرب علاوه بر یادگیری دروس کلاسیک و فنی در کارگاه های آن به مهارت آموزی فنی و حرفه ای مشغول هستند ومهمترین اهداف این واحد آموزشی تلفیق معکوس دانش آموزان عادی در مدارس استثنایی است و مهمترین هدفی که در این شیوه دنبال می شود توانبخشی مبتنی برجامعه به صورت غیر مستقیم بوده و تحقیقات به عمل آمده و تجارب چندین سال گذشته نیز این شیوه را تایید کرده است .

 4- واحد رفاهی مستقل خوابگاه شبانه روزی :

خوابگاه شبانه روزی مجتمع در دوطبقه و مجهز به اطاق های چند تخته ، حمام ، سرویس های کامل بهداشتی و رفاهی بوده و دارای اطاقهاي مطالعه ، کامپیوتر ، غذاخوری ، آشپزخانه ، رختشویی مدرن ، نمازخانه مجهز به کتابخانه و تلویزیون که پاسخگوی تمامی نیازهای روزانه بیتوته کنندگان می باشد . بیش از یکصد وبیست نفر دانش آموزان این مجتمع که عمدتا" از روستاها و شهرهای این استان و سایر استان های کشور از جمله استان های آذربایجانغربی ، اردبیل ، قزوین ، کردستان و ... جذب شده بصورت شبانه روزی از امکانات رفاهی آن بصورت رایگان بهره مند میگردند

 

 
 

Copyright © 2009-2011 Mardani Azari Exceptional Training Complex All Rights Reserved                   Design & Support by NegarAndishan